Kontakt511-179-261
506-697-905

Pilica

Pilica - Koniecpol - Maluszyn - 24 km - ok. 9 godzin

Pilica jest najdłuższym lewym dopływem Wisły. Jej długośc wynosi ok. 319 km. Odcinkiem bardzo atrakcyjnym do spływu kajakowego jest odcinek Koniecpol - Maluszyn. Rzeka na tym odcinku nie wymaga już tylu przeniosek a w dalszym ciągu potrafi być dzika przyrodniczo i atrakcyjna dla kajakarza. Posiada jeszcze jedną dużą zaletę. Jest stosunkowo najbliżej Częstochowy, co umożliwia szybką dostawę sprzętu na miejsce rozpoczęcia spływu.

Spływ rozpoczyna się w Koniecpolu za kościołem na ul. Chrząstowskiej. Po dopłynięciu do mostu kolejowego natrafimy na próg wodny i czeka nas przenoszenie sprzętu. Po ponowym zwodowaniu sprzętu popłyniemy obok dużego kompleksu stawów rybnych. Płynąc przez kolejne miejscowości, na tej trasie Radoszewica, Okołowice, Pukarzów docieramy do Maluszyna, gdzie kończymy spływ na piaszczystej plaży przy moście drogowym.

Na tej trasie natrafimy na bogata faunę. Często można tutaj spotkac bielika, bociana czarnego i wiele gatunków dzikich gęsi i kaczek. przy odrobinie szczęścia możemy równiez napotkać czaplę i bobry.

Na życzenie możemy zorganizować spływ w dowolnej konfiguracji po Pilicy

Każdą trasę możemy zakończyć ogniskiem lub grillem.

Kontakt